www.AlmosT-Forum.com
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

www.AlmosT-Forum.com

Welcome my Forum www.AlmosT-Forum.Com !
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Vizitati si pagina noastra de Facebook.

 

 Cum faci un filmulet de cs ?

In jos 
AutorMesaj
AlmosT
Administrator
Administrator
AlmosT


Posturi : 456
Puncte : 5
Voturi Primite : 30
Data inscrieri : 22/03/2011
Varsta : 30
Locatie : Tg-Jiu

Cum faci un filmulet de cs ? Empty
MesajSubiect: Cum faci un filmulet de cs ?   Cum faci un filmulet de cs ? Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 9:02 am

Am vazut ca pe multi va intereseaza cum se face un film de counter-strike,asa ca va voi ajuta.

*Pentru inceput trebuie sa aveti un demo [.dem].Sigur stiti ce e ala,nu trebuie sa mai explic.
*Acum va trebuie programul Fraps .Intrati in el,si la "movies" acela de sus,la "change" alegeti folderul unde vreti sa fie puse fazele dorite din demouri.Apoi la "Visual Capture Hotkey" lasati "f9" sau ce buton vreti,si apoi il lasati programul fraps deschis.

*Intrati in counter strike,deschideti demoul care vreti cu comanda "playdemo nume.dem".Cand ajungeti la faza dorita din demo,apasati "F9" si cand vreti sa o opresteti,apasati tot "F9".Aceste faze din demouri se salveaza ca "avi"-uri in folderul care l`ati ales in fraps.

*Dupa ce ati terminat,iesiti din fraps si counter strike.Intrati in Sony Vegas,e cel mai bun.Daca nu vreti acesta,atunci mai sunt si altele :
-Ulead VideoStudio 9
-Ulead Media Studio Pro 8
-Ulead COOL 3D 3.5
-Ulead COOL 3D??„? Production Studio
-Video ToolBox 2
________
! Yo va zic in Sony Vegas !
________
*Intrati in Sony Vegas,si jos alegeti folderul unde va sunt fazele acelea din demouri.
*Iei un filmulet,si il pui sus unde e acel tabel mare.Asa pui mai multe filmulete cum vrei tu.Le pui unu dupa altu.Ca sa pui sa inceapa o faza peste alta,dai cu scrolu mai aproape de faze,si a 2 faza o pui putin peste prima,sau cat vrei,tot faci,si o sa vezi cum iasa.

*Acum dai "play" [semnu acela de play] si vezi cum a iesit.Asa faci si la urmatorul si etc.

Cum sa dai effecte
*Jos este "Transitions" si dau click pe el.Acolo sunt mai multe chestii,cum sa apara urmatoarea faza.Nu sunt bine sa fie folosite mult ca ocupa mai mult,si nu arata bine.[parerea mea].Iei una,si o pui[drag] intre doua faze.Si v`a iesi ceva frumusel.
! Mai sunt effecte si dupa Transitions. !

Cum pui scris
*"Insert > Video Track",selectezi trackul,ce ti`a aparut si apoi "Insert > Text Media.".
*Stergi ce scrie acolo "Sample Text" si scrii ce vrei.Si te mai prinzi pe acolo effecte la scris si etc.Apoi dai X.
*Iti apare acolo in tabelul acela mare,si tu il pui unde vrei.
! Nu cred ca e nevoie de screenshot !

Cum faci sa faci "slow" adica sa fie mai mica viteza la o faza.
*Iei o faza,si o pui in tabelul de sus.Click dreapta pe faza,si "Insert/Remove Envelope" si dai "Velocity".
*Pe faza,iti apare o linie verde,daca o duci in jos,se misca mai incet,daca in sus,se misca mai repede.Daca pui prea repede,se v`a repeta faza.Daca pui prea incet,faza nu se v`a repeta.Va trebuie sa o faci mai mare faza,sa o lungesti.O iei din partea dreapta,si o lungesti.
! Nu cred ca e nevoie de screenshot !

Cum faci sa se vada de mai aproape
*Pui o faza in tabel,click dreapta pe ea,si mergi la "Video Event Pan/Crop." si acolo faci mai mic cercul.Sper sa te descurci,nu am cum sa explic.

Cum sa faci sa nu ocupe mult filmul
Salvezi "Render as. > si apoi alegi .mpeg ! " . daca nu merge,salvezi,si apoi "open>si deschizi mpeg`u,adica filmu".Si apoi,il salvezi iar in mpeg,dar nush daca are rost,dar daca nu iese cum am zis la inceput,nush.
Sus In jos
http://www.almost-forum.com
 
Cum faci un filmulet de cs ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa iti faci un CFG
» Cum iti faci un Bind
» Cum faci un sv de Counter Strike ( AdminMod )

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
www.AlmosT-Forum.com :: Creatii :: Tutoriale :: Cum faci un Filmulet de CS-
Mergi direct la: